ODPOWIEDZĄ ZA ZNISZCZENIE SAMOCHODU I GROŹBY

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniej mieszkance powiatu łęczyńskiego i jej 19-letniemu znajomemu, którzy kilka dni temu zdewastowali auto na jednej z prywatnych posesji. Wandale przecięli wszystkie opony, wybili szybę czołową i przerysowali błotnik, a straty wyceniono a na 3 tysiące złotych. Zatrzymani sprawcy odpowiedzą za zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego i kierowanie gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec obojga dozór policyjny i zakaz zbliżania do pokrzywdzonych.

Do tego zdarzenia doszło na terenie gminy Serniki. 33-letnia kobieta telefonicznie zgłosiła dyżurnemu, że na jej posesję wtargnęły osoby, które dewastują  samochód, a ona sama wraz z rodziną zamknęła się w domu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

Tam zastali zaparkowany na podwórku zniszczony pojazd marki Audi. W aucie przecięte zostały wszystkie opony, wybita została szyba czołowa i przerysowany błotnik. Pokrzywdzeni właściciele oszacowali straty na kwotę około 3 tysięcy złotych

Policjanci ustalili, że za to przestępstwo odpowiada 21-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego i jej 19-letni kolega z powiatu świdnickiego. Obydwoje zostali zatrzymani przez mundurowych i osadzeni w lubartowskiej komendzie. Jak ustalono do nieporozumień doszło na tle finansowym.

Prokurator zastosował wobec 21-latki i 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania do pokrzywdzonych. Obydwoje odpowiedzą przed Sądem za zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego i kierowanie gróźb karalnych. Grozi im za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

starszy sierżant Jagoda Stanicka

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.