Opole Lubelskie. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie

Policjanci z Opola Lubelskiego kontynuując cykl przedsięwzięć poświęconych bezpieczeństwu najmłodszych spotkali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej w Wandalinie. Zorganizowane zajęcia miały na celu ukierunkowanie młodych ludzi na zachowania pozwalające unikać wielu wakacyjnych zagrożeń.

Policjanci przybyli na zaproszenie szkolnej społeczności by porozmawiać z młodzieżą o tym, jak unikać niebezpieczeństw, które wiążą się z okresem zbliżających się wakacji. W trakcie spotkania stróże prawa rozmawiali z maluchami o zasadach  ostrożności, jakich należy przestrzegać pomagając rodzicom przy żniwach oraz o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mundurowi ostrzegali ponadto dzieci przed przygodnymi znajomościami, uczyli jak zachować się w przypadku ataku psa oraz przypominali jakie zagrożenia stwarzają kąpiele w morzu i jeziorach bez nadzoru osób dorosłych. Młodzież z uwagą słuchała o zagrożeniach związanych z surfowaniem po internecie.

Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież narażeni są na wiele specyficznych dla tego okresu zagrożeń związanych z bezpieczeństwem. Poprzez działania opolskich policjantów pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” najmłodsi mogą się dowiedzieć jak tych zagrożeń unikać.

aspirant sztabowy Edyta Żur
Źródło: Policja.pl

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.