Pijany, bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając dachował

30-letni mieszkaniec gminy Kamionka nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Jak się okazało, mężczyzna był pijany i bez uprawnień do kierowania. Pasażer miał przy sobie amfetaminę. Obaj zostali zatrzymani. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

Do tego zdarzenia doszło po godzinie 10.30 w ubiegły piątek. Policjanci z Komisariatu Policji w Kocku podczas patrolu rejonu służbowego w jednej z miejscowości, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej Volkswagena Golfa. Auto nie trzymało prostego toru jazdy. Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca golfa zamiast zwolnić i się zatrzymać, podjął ucieczkę. Policjanci ruszyli za samochodem. Po przejechaniu krótkiego odcinka drogi kierujący golfem na łuku drogi stracił panowanie nad autem, wjechał do przyrożnego rowu i dachował. Kierowca i pasażer golfa podjęli ucieczkę pieszo z samochodu, jednak zostali szybko zatrzymani przez policjantów. Po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się, że 30-letni kierujący miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca przyznał, że uciekał bo był pijany. W trakcie dalszych czynności podczas przeszukania 38-letniego pasażera samochodu, w przedniej kieszeni bluzy policjanci znaleźli woreczek strunowy z proszkiem koloru białego. Po badaniu testerem okazało się, że jest to amfetamina. Substancja została zabezpieczona.

30-letni kierowca golfa odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień a także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.  Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Pasażer odpowie przed Sądem za posiadanie środków narkotycznych co zagrożone jest karą więzienia do lat 3.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.