PIJANY I POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW JEŹDZIŁ PO MIEŚCIE

Do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 37-latkowi z Lubartowa. Mężczyzna pod wpływem narkotyków i alkoholu najechał na zaparkowany samochód. Został ujęty przez świadka.

Do tego bezmyślnego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:20 w centrum Lubartowa. Mężczyzna kierujący subaru cofając najechał na zaparkowanego fiata stilo, uszkadzając go. Próbował odjechać, lecz został ujęty przez świadka zdarzenia, który wezwał policję. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu.

Po sprawdzenie stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Został przebadany także na zawartość narkotyków z wynikiem pozytywnym.  37-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Zatrzymano mu  prawo jazdy i pobrano krew do badań. W czasie kontroli okazało się również, że poruszał się nieswoim samochodem. Auto wróciło już do właściciela.

Teraz 37-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków, a także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność na drodze!

starszy sierżant Jagoda Stanicka

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.