Policjanci odzyskali skradziony 5-latkowi samochodzik

Kraśniccy kryminalni odzyskali zabytkowy samochodzik dziecięcy, który padł łupem złodziei. Sprawcy zauważyli zabawkę zaparkowaną w pobliżu drogi, zatrzymali się i szybko zabrali ją do swojego auta. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do ich ustalenia. To dwaj mieszkańcy powiatu kraśnickiego w wieku 20 i 33 lat. Warty 3 tysiące złotych samochodzik wrócił już do swojego właściciela.

Przykra niespodzianka przydarzyła się 5-letniemu chłopcu z gminy Wilkołaz. To właśnie tam w okolicach drogi, „zaparkował” swój zabytkowy pojazd „Moskwicz” . Okazało się, że ktoś perfidnie ukradł jego dziecięcą zabawkę.

Rodzice 5-latka złożyli zawiadomienie na kraśnickiej komendzie. Samochodzik wart był 3 tysiące złotych. Kryminalni szybko przystąpili do działania, aby odnaleźć i zwrócić dziecku zabawkę.

Trop zaprowadził ich do dwójki mieszkańców Kraśnika w wieku 20 i 33 lat.  Policjanci ustalili, że tego dnia widząc pozostawiony na chwilę pojazd postanowili wykorzystać tę sytuację. Podjechali szybko autem i zapakowali do środka zdobycz, a po wszystkim szybko odjechali z miejsca.

Podczas przeszukania mieszkania jednego z nich mundurowi odnaleźli skradziony samochodzik. Zabawka szczęśliwie wróciła do 5 latka. Domniemanym sprawcom, postawiono zarzuty kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko

Źródło: Policja.pl

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.