Ruszył nabór wniosków o dodatek węglowy

17 sierpnia 2022 r. (środa) ruszył nabór wniosków o wypłatę dodatku węglowego dla mieszkańców Lubartowa. Będzie on realizowany przez MOPS.

Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubartowie, ul. 3 Maja 24 A, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7:30 – 15:00 (wejście przy bibliotece) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej – EPUAP.

Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, świadczenie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Przez gospodarstwo domowe rozumie się:

– osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo

– osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Wysokość dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego wynosi 3 000 złotych.

W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku węglowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złoży więcej niż jedna osoba, dodatek przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.

Szczegółowe informacje dotyczące otrzymania pomocy można uzyskać telefonicznie: 81 8554450.

Wniosek do pobrania w linku <<< POBIERZ >>>

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.