Spotkali się w sprawie placu przed Ratuszem

Na prośbę osób mieszkających i prowadzących swoje działalności przy placu Rynek II i Rynek I odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik i jego zastępca Tadeusz Małyska oraz przedstawiciele służb mundurowych i urzędnicy.

Podczas spotkania mieszkańcy mówili m.in. o tym jak chcieliby, aby w przyszłości zagospodarowany był plac przed Ratuszem. Zwracali też uwagę na to, iż pomimo funkcjonującego monitoringu i licznych policyjnych interwencji, główny plac miejski nadal nie jest miejsce bezpiecznym – szczególnie w godzinach wieczornych i nie spełnia on swojej funkcji jako wizytówka Lubartowa. Mówiono też o tym jak „ożywić” plac. Chodzi o to, żeby odbywało się na nim jak najwięcej imprez kulturalnych. Dodatkowym elementem, o którym mówił burmistrz byłoby wprowadzenie w tym miejscu handlu koszyczkowego.

W trakcie spotkania zaproponowano też pewne rozwiązania, które mają poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. To m.in. zwiększona liczba policyjnych kontroli i stały monitoring placu.

Przy tej okazji zwracamy się z prośbą do mieszkańców o reakcję i zgłaszanie na numer alarmowy policji przypadków, które powinny zakończyć się interwencją funkcjonariuszy.

źródło: lubartow.pl

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.