„Wiem i działam” akcja w RCEZ we współpracy z PAH

Klasa 1TB, 3z wzięli w tym roku udział w akcji „Wiem i Działam” organizowanym przez zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Program był skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce. W ramach programu zostały zrealizowane trzy godziny wychowawcze, oraz akcja świadomościowa na temat mądrej pomocy w obliczach, klęsk i tragedii. Uczniowie poznali zasady mądrego pomagania, dowiedzieli się jakie formy pomocy są najbardziej efektywne, i jakimi celami powinniśmy się kierować udzielając pomocy.

Dnia 20 maja została przygotowana gazetka z którą mogli się zapoznać pozostali uczniowie naszej szkoły, towarzyszył temu także happening w którym wzięli udział uczniowie klas I, którzy dzielili się z innymi przygotowanymi pozytywnie motywującymi myślami związanymi z pomocą innym.

Dziękujemy uczniom za udział w akcji.

Dorota Sułek, Agnieszka Rycek

Shares

Więcej informacji...

Oszustwa na węgiel. Jak nie dać się oszukać

Rozpoczynający się sezon grzewczy oraz problemy z zakupem węgla to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od

Edukacja i integracja w Polskim Parku Narodowym

Dnia 16 września 2022 uczniowie z klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce do Polskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała charakter zarówno

Uciekał przed policjantami, bo nie miał uprawnie

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna w miejscowości Rozkopaczew przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.